Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Biurowiec Astris (Kraków)

0

Obecnie kończy się już budowa nowoczesnego biurowca Astris w Krakowie, który powstaje przy ulicy Lublańskiej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Re-Bud, a deweloperem spółka Astris należąca do Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

W efekcie końcowym powstanie budynek o łącznej powierzchni 12 700 metrów kwadratowych, która przeznaczona zostanie pod najem. Dziewięciopiętrowa nieruchomość będzie posiadała również 2-poziomową halę podziemną z 160 miejscami parkingowymi i 70 stanowiskami rowerowymi. Biurowiec ma zostać oddany do użytku już w kwietniu tego roku.

Specyfikacja techniczna budynku pozwala zakwalifikować go na poziomie GOLD w tzw. certyfikacji LEED. W biurowcu będzie możliwa dowolna aranżacja powstałej powierzchni biurowej w systemie gabinetowym, mieszanym bądź tzw. open space. Z kolei dach i ostatnie piętro zajmą tarasy stanowiące doskonałe miejsce do relaksu. Za projekt architektoniczny biurowca Astris odpowiada konsorcjum firm – Architekt Tomasz Zawisza oraz biuro projektowe Architekt Marek Trela. Nad realizacją projektu czuwa firma konsultingowo-projektowa Bilfinger Trebodin, natomiast komercjalizacją zajmuje się firma Cushman&Wakefield.

wizualizacja – materiały dewelopera

W biurowcu oprócz powierzchni biurowej znajdzie się też niewielka powierzchnia handlowa (198 metrów kwadratowych). Budynek powstaje w niewielkiej odległości od Rondo Business Park I oraz Rondo Business Park i zespołu mieszkalnego Zaczarowany Młyn. Biurowiec planowany jest pod wynajem dla sektora usług i branży BPO. Dwie działki, na których powstaje inwestycja o łącznej powierzchni 0,43 ha Zakon Pijarów przejął od miasta w latach 2002-2006 na podstawie orzeczenia Komisji Majątkowej. Grunt nie był objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. To zresztą nie pierwsza inwestycja tego typu ze strony zakonu. Pijarzy mają już na koncie jeden mniejszy biurowiec Futuro znajdujący się niedaleko ich siedziby. Liczy on około 1000 metrów kwadratowych. Okazał się sukcesem, co skłoniło zakon do dalszych inwestycji w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *