Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Dune City

0

Nowe i bardzo ekskluzywne miasteczko powstanie nad polskim morzem nieopodal Mielna. Norweski deweloper Firmus Group zdecydował się wybudować ogromny hotel, apartamenty oraz marinę. Teren pod budowę to aż 36 hektarów. Nowoczesny kompleks Dune City ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie turystów, którzy tłumnie wypoczywają latem nad Bałtykiem.

W gminie Mielono o powstaniu miasteczka turystyczno-konferencyjnego mówi się od dłuższego czasu, jednak termin ukończenia prac budowlanych nadal nie jest znany. Na nowej mierzei o długości 2,5 km deweloper wybuduje całoroczny ośrodek wypoczynkowy, z którego będzie można podziewać piękne widoki na jezioro Jamno i Morzem Bałtyckim. Stanowiska żeglarskie dostępne będą na obu wodach. Atrakcyjne położenie kompleksu ma stanowić zachętę do organizacji spotkań i wypoczynku właśnie w Dune City.

materiały Firmus Group

Ogromny projekt został podzielony na etapy. W pierwszej kolejności budowany jest hotel z centrum SPA & Wellness. Przewidziano w nim około 400 pokoi i kilka sal konferencyjnych. Hotel to jednak tylko niewielka część bazy noclegowej, która ma obsługiwać nawet 10 tys. osób jednocześnie.  Koszt całej inwestycji szacuje się na ponad 5 mld zł. Budowa pierwszych budynków już się rozpoczęła. Większość luksusowych apartamentów dostępnych będzie w budynkach Dune B i C. Mieszkania wykańczane są pod klucz, dlatego szybko się wyprzedają. W najdroższym apartamencie cena za metr kwadratowy wyniosła 26,5 tys. zł.

Kompleks Dune Resort oferować będzie centrum rekreacyjne z krytymi i zewnętrznymi basenami, salami fitness, restauracjami oraz SPA. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Mellon i architekci szczecińskiej pracowni SAS. Za wykonanie inwestycji, której łączna powierzchnia to 33 tys. mkw, odpowiada firma Budimex SA. Budowa Dune City pochłonie około 160 mln zł. Koncepcja Dune City w 2016 roku została wybrana najlepszą w prestiżowym konkursie „MIPIM Architectural Review Future Project Awards” w Cannes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *