Nowe mieszkania, Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Inwestycja Młode Miasto w Gdańsku

0

Gdańsk to jedno z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Dowodem na to jest realizacja projektu Młode Miasto, którego efekty będzie można obserwować już w połowie 2018 roku. Wiosną mają rozpocząć się pierwsze prace modernizacyjne, które zmienią oblicze zaniedbanych terenów poprzemysłowych. Cała inwestycja określana jest mianem serca Gdańska na miarę projektów takich jak londyńska dzielnica Docklands czy Canary Wharf w Nowym Jorku.

Na 50 hektarach zostanie od podstaw zbudowana nowoczesna dzielnica mieszkalno-biurowa, gdzie będzie można osiedlić się na stałe i miło spędzać czas. Dawne tereny postoczniowe pomiędzy Martwą Wisłą, placem Solidarności, ulicami Jana z Kolna, Marynarki Polskiej i Twardej od prawie 20 lat czekają na zagospodarowanie. Odkupione przez kilku deweloperów prywatne grunty wkrótce przeistoczą się w gdańskie Młode Miasto. Pierwsze prace ruszą wiosną 2018 roku. Najpierw zostaną wybudowane budynki biurowe. Natomiast cały projekt będzie realizowany latami, w kilku etapach.

fot. materiały prasowe

Inwestycja wymagała stworzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z uwzględnieniem niezbędnej infrastruktury drogowa i technicznej. Wykonawcy zapowiadają, że Nowe Miasto w Gdańsku przyciągać będzie odważną architekturą na światowym poziomie. W ramach projektu przewidziano również modernizację nabrzeża nad Martwą Wisłą. Stare budynki zostaną odremontowane oraz pojawia się nowe nieruchomości, w których funkcjonować będą lokale gastronomiczne, sklepy i galerie sztuki.

Ważnym punktem inwestycji jest przygotowanie deptaku „Droga do Wolności”, który ma stworzyć ciekawą ścieżkę turystyczną od placu Solidarności do nabrzeża Martwej Wisły. Ciekawą nieruchomość realizować będzie Grupa Cavatina, która w ramach inwestycji na rogu ulic Jana z Kolna i Narzędziowców, postawi niezwykły biurowiec, który liczyć będzie aż 23 piętra. Oszklony, 97-metrowy budynek o ciekawym kształcie oferować będzie różne lokale biurowe oraz parking naziemny na 450 samochodów, co z pewnością przyczyni się do usprawnienia dużego ruchu drogowego w tej części miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *