Nowe mieszkania, Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Inwestycja Nowy Rynek w Poznaniu

0

Nowe oblicze terenów dawnego dworca PKS w Poznaniu ma zachwycać mieszkańców miasta już za kilkanaście miesięcy. Funkcjonalny kompleks budynków mieszkalnych i użytkowych wraz z nowym miejskim deptakiem ma stać się popularnym miejscem na mapie Poznania. Nowy Rynek, wokół którego będzie można kupić komfortowe mieszkanie z pewnością będzie atrakcyjną opcją dla osób szukających nowych nieruchomości. Ostateczna data ukończenia tej inwestycji nie jest jeszcze oficjalnie znana. Dopiero rozpoczęło etap projektowania, co wiąże z koniecznością uzyskania akceptacji władz miasta.

Teren dworca PKS został kupiony przez firmę Skanska za 63,5 mln zł. Od początku planowano, by w tym miejscu stworzyć nowoczesny kompleks budowlany. Projekt przewiduje wybudowanie w rejonie ulic Matyi, Wierzbięcice, Wujka i Przemysłowej kilku budynków, które będą oferować mieszkania na sprzedaży, lokale biurowe, użytkowe oraz powierzchnie hotelowe. Uzupełnieniem całej koncepcji jest Nowy Rynek, czyli nowoczesny plac miejski, gdzie rozwijać się będzie mogła działalność rozrywkowa. Możliwie, że plac będzie wykorzystywany jako miejskie lodowisko czy targ handlowy. Wszystko to ma wpłynąć na popularność zmodernizowanego terenu dawnego dworca PKS, który dzięki swojej lokalizacji stanowi niezwykle atrakcyjny punkt dla inwestora.

wizualizacja dewelopera – Skanska

Kompleks projektowany jest przez firmę JEMS Architekci. Ma być dopasowany do całej zabudowy tej części Poznania, by tworzyć spójną całość. Pierwsze plany budowlane zapowiadają powstanie pięciu budynków, których parterowe kondygnacją zostaną przeznaczone na sklepy i restauracje. Najwyższym budynkiem będzie wieżowiec skierowany w stronę Poznań City Center. Tuż przed nim dostępny będzie dodatkowy plac, który ma zapewnić przestrzeń na wypoczynek na świeżym powietrzu. Natomiast w budynku za placem ma być prowadzona działalność kulturalna. Ponadto Skanska planuje budowę kilku parkingów podziemnych dla mieszkańców kompleksów oraz dla osób odwiedzających tamtejsze firmy i lokale usługowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *