Porady dla deweloperów

Jak deweloperzy zachęcają do kupna mieszkania?

1

Najlepiej wycieczka dla całej rodziny, wyposażenie mieszkania, samochód… Współcześnie deweloperzy prześcigają się w wachlarzu bonusów dla kupujących mieszkania. Przedstawiają pakiety, które mają zachęcić niezdecydowanych jeszcze nabywców do zakupu konkretnej nieruchomości.

Okazuje się, że jednym ze sposobów, aby „zwabić” klienta jest opracowanie wyjątkowej oferty kredytowej we współpracy z bankami. Wielu deweloperów w cenę mieszkania włącza też usługę wykończenia mieszkania „pod klucz” (bez dodatkowych opłat). Niektórzy chcąc zachęcić do zakupu mieszkania udostępniają atrakcyjne bony na zakup materiałów wykończeniowych (np. w wysokości od 3 do 12 tysięcy złotych). Gros deweloperów stara się zachęcić nabywców do inwestowania w ich lokal poprzez wyposażenie lokum w sprzęt RTV i AGD, czy też gratisowe wykończenie i umeblowanie kuchni.

Jak deweloperzy zachęcaja do zakupu mieszkania?

Jednakże największym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się propozycja dewelopera, który proponuje dodatkowo miejsce parkingowe, garaż w cenie mieszkania, a dla tych którzy kupują mieszkanie na parterze, darmowy ogródek.

Analiza bonusów stosowanych przez deweloperów w celu zdobycia dodatkowych nabywców oscyluje wokół trafnej diagnozy potrzeb swoich klientów. Wśród wielu korzyści wynikających z inwestowania w określoną nieruchomość konkretni deweloperzy wliczają np. opiekę nad dziećmi i darmowe przedszkole na osiedlu. Oprócz standardowych promocji świątecznych/wakacyjnych/sezonowych, gdzie deweloperzy proponują mniejszą cenę za metr mieszkania, zdarzają się oferty sprzedaży mieszkania tańszego o wartość podatku VAT.

Niewątpliwą korzyścią proponowaną przez deweloperów jest obniżanie cen mieszkań, tak aby wpisywały się w wytyczne programów rządowych np. „Mieszkanie dla Młodych”, czy dawniej programu „Rodzina Na Swoim”, jak również wsparcie wysoko wyspecjalizowanych i doświadczonych doradców kredytowych.

Deweloperzy proponują też swoim klientom pomoc przy finansowaniu mieszkań w postaci programu „wynajmij, potem kup”. Program ten jest kierowany do osób, które decydują się na zakup mieszkania, lecz nie posiadają zdolności kredytowej, która pozwala na nabycie określonej nieruchomości. Deweloper proponuje im możliwość wynajęcia mieszkania, którym są zainteresowani. Potencjalni nabywcy mogą mieszkać i opłacać czynsz, który ostatecznie zliczany jest jako wkład własny co pomniejsza tym samym ostateczną cenę mieszkania. Co więcej klienci mogą wynajmować mieszkania tak długo, aż uda im się zbudować zdolność kredytową umożliwiająca zakup lokalu.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Monitor Rynku Nieruchomości najciekawszym bonusem dla klientów poszukujących mieszkania jest wliczony w cenę garaż w budynku, taras jak również wykończona łazienka z armaturą.

1 komentarzy

  1. Kira 8 stycznia 2015 o 13:38 -  Odpowiedz

    Najlepiej zachecają przemyślana inwestycją w dobrej lokalizacji:)/ Moja uwagę przykuła Fabryka Czekolady przy ul. Wrocławskiej w Krakowie, co prawda finalizacja ma nastąpić w 2016 roku, jednak wizualizacje i wstępne zastosowania sugerują, iż będzie to bardzo prestiżowe osiedle. To nie pierwszy raz kiedy geogrupa.pl wzbudziła mój szacunek dla swej pracy, bardzo podoba mi się też osiedle na Prądniku Czerwonym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *