Wiadomości i statystyki

Koniec remontu hotelu Holiday Inn Kraków City Center

0

Hotel Holiday Inn Kraków City Center mieści się w XIX-wiecznym Pałacu Pereńskich, budynku o bogatej historii. Właśnie zakończył się ostatni etap jego remontu, który trwał od maja 2016 r.

Historia Pałacu Pereńskich związana jest z Młodą Polską. Bywało tam wielu znamienitych gości, jak np. Stanisław Wyspiański czy Tadeusz Boy-Żeleński. Podczas remontu starano się utrzymać historyczny charakter tego miejsca. Odnowiono elewację z zachowaniem jej wyglądu i uwydatniono detale fasad. We wnętrzach znalazły się obrazy artystów związanych z Krakowem.

materiały prasowe

Od 2001 r. w pałacu mieści się hotel sieci Holiday Inn – spośród pięciu hoteli tej marki w Polsce jest jedynym pięciogwiazdkowym. W 2014 r. otwarto nowe skrzydło hotelu, z 85 pokojami, 12 salami konferencyjnymi oraz siłownią. Wyremontowano też restaurację, bar, lobby i recepcję, znajdujące się w zabytkowej części obiektu. Natomiast od 2016 r. przeprowadzono renowacje 154 pokoi. Remont trwał łącznie 5 lat, a jego całkowity koszt wyniósł 89 mln zł.

Obecnie goście hotelu mają do dyspozycji 236 klimatyzowanych pokoi i apartamentów, siłownię, zaplecze konferencyjne składające się z 12 sal (w tym sali balowej), przestronne patio oraz dwie restauracje i bar. Atutem hotelu jest także doskonała lokalizacja – na Starym Mieście, w pobliżu Rynku Głównego i stacji kolejowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *