Nowe mieszkania, Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Nowe inwestycje w Szczecinie

0

Jedną z nowych inwestycji w Szczecinie, na które warto zwrócić uwagę, jest projekt realizowany przez firmę Budnex przy ul. Kusocińskiego. Nowy deweloper na pierwszą swoją inwestycję wybrał lokalizację, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Pierwszy budynek uzyskał już pozwolenie na użytkowanie. Powstają w pobliżu kolejne trzy. Deweloper do końca roku ma w planie oddać jeszcze 122 mieszkania. Większość z nich jest już sprzedana.

Kompleks mieszkalny przy ul. Kusocińskiego znajduje się kilka minut drogi od Bramy Portowej i centrum Szczecina. Inwestor zamierza zbudować tam cztery 6 piętrowe bloki. Mieszkania będą dwu-, trzy- i czteropokojowe. Ich powierzchnia wynosić ma od 34 do 75 metrów kwadratowych. Lokale będą miały duże balkony, niektóre nawet o powierzchni 15 mkw. Parterowe mieszkania w części mają mieć własne ogródki. Budynki będą wyposażone w garaże jedno- lub dwustanowiskowe, a także w komórki lokatorskie. Na osiedlu ma znaleźć się plac zabaw oraz miejsca parkingowe po obu stronach drogi wewnętrznej.

wizualizacje dewelopera – Budnex

W niedalekiej odległości realizowana jest kolejna inwestycja firmy Budnex. To mieszkania budowane przy ul. Lewandowskiego. Oddanie do użytkowania zaplanowane jest na drugą połowę 2018 roku. Dzięki inwestycji przybędzie kolejnych 119 mieszkań.

W kwietniu ma się rozpocząć kolejna duża inwestycja, realizowana przez firmę Calbud. Nowoczesny budynek mieszkalno-usługowy powstać ma na ul. Podgórnej, na terenie Starego Miasta. Budynek ma nawiązywać formą do historycznego kontekstu miejsca. Został zaprojektowany przez szczecińskie Biuro Architektoniczne DEDECO. Należy zauważyć, że Stare Miasto jest wpisane do rejestru zabytków i jest objęte ochroną konserwatorską, zatem taka inwestycja to spore wyzwanie dla dewelopera.

Wejście do budynku zlokalizowane zostało od zachodniej strony, z dostępem od ul. Podgórnej. Dzięki elementom małej architektury ma być ono funkcjonalne i atrakcyjne. Na parterze nieruchomości ma się znaleźć 13 lokali mieszkalnych i 2 usługowe. Na kolejnych 5 piętrach zaplanowano 77 mieszkań, posiadających od 1 do 3 pokoi. Na ostatniej kondygnacji zaprojektowane zostały trzy apartamenty o powierzchni od ok. 42 do 80 mkw. Apartamenty będą miały przestronne tarasy. Łącznie do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane 93 mieszkania. W budynku znajdzie się także podziemny garaż z 42 miejscami postojowymi dla samochodów.

Drugą dużą inwestycją tego dewelopera jest Kamienica Nova II, zaplanowana na drugi kwartał 2017 roku. Projekt przewiduje wzniesienie 7 piętrowego budynku u zbiegu ulic Gabriela Narutowicza i Księcia Bogusława X. Zaprojektowano tu elegancki apartamentowiec, który jest kontynuacją inwestycji Kamienica Nova, która jest jedną z najciekawszych i najbardziej udanych realizacji deweloperskich w Szczecinie. Stylowe balustrady, wykusze oraz układ okien ma podkreślić dostojny charakter budynku. Wejście do budynku oraz wjazd do garażu podziemnego zostały zaplanowane od strony ul. Narutowicza. W garażu na mieszkańców oczekiwać będzie 47 miejsc postojowych. Na parterze zaplanowano jeden lokal usługowy, w którym ma się znaleźć sklep spożywczy. Pozostałe 6 pięter to 118 mieszkań. W budynku znajdą się 42 mieszkania 1-pokojowe, 71 lokali 2-pokojowych i 5 3-pokojowych. Mieszkania będą o powierzchni od 27 do 61 mkw. Większość z nich będzie posiadała dostęp do loggii, balkonu lub tarasu. Mieszkania od wewnętrznej strony dziedzińca będą miały niewielkie ogródki z tarasami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *