Porady dla deweloperów

Program PolREFF

0

Energooszczędny domy, wykorzystujące alternatywne źródła energii to ważny trend w branży nieruchomości. W celu zwiększenia popularności stosowania proekologicznych rozwiązań w budownictwie powstał pogram PolREFF, z którego będzie można uzyskać dofinansowanie na realizację planów remontowych czy budowlanych. W sumie do rozdysponowania jest aż 200 mln euro.

Oszczędności energetyczne to ważny aspekt przy budowaniu czy remontowaniu domu, gdyż wpływa to zarówno na przyszłe opłaty, jak i na środowisko. Wcześniej przedsiębiorcy mieli okazję skorzystać z programów PolSEFF oraz PolSEFF Leasing, dzięki którym budowano bardziej ekologiczne miejsca pracy. W listopadzie 2016 roku rusza nowa możliwość, tym razem skierowana do osób prywatnych, a także spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i deweloperów, aby każdy mógł szybciej podjąć decyzję o wyborze przyjaznych środowisku form budowy domu. Program ma też zapewnić długoterminowy rozwój energii zrównoważonej w całym kraju.

polreff

Wsparcie z program PolREFF można uzyskać za pośrednictwem Banku Zachodniego WBK S.A., który jest wspierany przez TaiwanBusiness EBRD Technical Cooperation Fund. Wnioski o kredyty przyjmowane są od listopada 2016 roku. Otrzymane środki gotówkowe będzie można przeznaczyć na realizację oraz przebudowę energooszczędnych domów jednorodzinnych. Dzięki dodatkowym funduszom będzie można wymienić okna, drzwi, system grzewczy oraz zainstalować panele słoneczne.  W 2017 roku do programu dołączyć ma także Euro Bank S.A.

Dzięki obniżeniu zużycia energii zmniejszy się emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Osoby, które są zainteresowane wprowadzeniem energooszczędnych zmian w swoich lokalach mieszkaniowych mogą skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów PolREFF, którzy dopasują rozwiązania budowlane do indywidualnych potrzeb. Ponadto na stronie PolREFF dostępny jest Kalkulator Oszczędności Energii, bardzo przydany przy szacowaniu oszczędności po wprowadzeniu ekologicznych modernizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *