Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny, Wiadomości i statystyki

Varso Tower w Warszawie

0

Stolica Polski stale się rozwija. Dowodem na to są nowe inwestycje budowlane, które realizowane są w centrum Warszawy. Jednym z ważniejszych projektów, które są już w trakcie budowy, jest biurowiec przy Chmielnej, który nosić będzie nazwę Varso Tower. Nowoczesny wieżowiec liczyć będzie 310 metrów i będzie najwyższym budynkiem w całej Unii Europejskiej. Ponadto Varso Tower jest pierwszą w Polsce tak dużą inwestycją, którą wyróżniono najwyższym poziomem ekologicznego certyfikatu BREEAM (poziom „Outstanding”).

Nowa wizytówka Warszawy ma być gotowa w 2020 roku. Budowa imponującego drapacza chmur pochłonie ponad 2 mld złotych. Pracami na wszystkich etapach realizacji inwestycji kierować będzie firma HB Reavis. Co ważne, budynek nie będzie zwykłym wieżowcem, lecz miejscem ogólnodostępnym dla mieszkańców stolicy oraz turystów. Panoramiczna winda umożliwi ekscytujący wjazd na samą górę, gdzie zaplanowano restaurację oraz patio na dachu.

fot. wizualizacja dewelopera

Varso Tower przyciągać będzie uwagę również za sprawą kaskadowej konstrukcji, którą opracowała pracownia architektoniczna Foster + Partners. Charakterystyczny styl high-tech z licznymi przeszkleniami ma zapewnić komfort wszystkim użytkownikom budynku. Wieża składać się będzie z pięter użytkowych, gdzie dostępne będą powierzchnie biurowe, oraz 80-metrowej iglicy. W sumie wybudowane zostaną aż 53 kondygnacje. Zapierający dech w piersiach widok na Warszawę będzie można podziwiać z 47 piętra oraz zielonego tarasu.

Natomiast niższe partie kompleksu będą tworzone z dwóch niższych biurowców. Pierwszy mierzyć będzie 90 metrów, drugi 81 metrów wysokości. Kompleks uzupełni pasaż handlowo-usługowy, gdzie pojawią się sklepy i lokale gastronomiczne. W ten sposób ma powstać nowe miejsce spotkań o industrialnym charakterze. Ciekawym rozwiązaniem przy tej inwestycji jest ukrycie zaplecza technicznego pod ziemią. Klienci i pracownicy do dyspozycji będą mieli liczne parkingi oraz miejsce postojowe dla rowerów, a także ścieżki rowerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *